Przekaż 1 % podatku na Centrum Edukacji i Wsparcia “RES-GEST” z siedzibą w Rzeszowie.
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego działającą na rzecz osób niesłyszących. Wspieramy osoby niesłyszące by wyrównać ich szanse w różnych dziedzinach życia np. zdobycie pracy, dostęp do opieki medycznej, likwidowanie barier komunikacyjnych. Poza tym aktywnie działamy organizując działalność sportową i rehabilitacyjną dla osób niesłyszących w różnym wieku. Tworzymy telewizję internetową by przekazywać informację i wydarzenia głuchym w ich własnym języku.
1% podatku będzie wielkim wsparciem dla Centrum i otworzy nam więcej możliwości do pomagania osobom niesłyszącym.
Kto może przekazać 1% podatku dochodowego?
Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody które są opodatkowane i nie są zwolnione z podatku.
Mogą go rozliczyć podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową, czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.
Jak to zrobić?
W deklaracji należy wypełnić dwa pola wpisując:
• numer KRS organizacji
• przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%

Podatnik, za którego deklarację wypełnia i składa pracodawca lub organ rentowy, nie rozliczy 1% podatku. Ma on taką możliwość, jeśli przesłaną mu przez pracodawcę deklarację potraktuje wyłącznie jako informację o zaliczkach za dany rok i sam złoży zeznanie podatkowe jeszcze raz we wskazanym terminie. Wówczas ma on możliwość przekazać kwotę 1% na rzecz wybranej organizacji. Terminu wyznaczonego do złożenia deklaracji nie może jednak naruszyć – przekazanie jej po terminie nie pozwala przekazać 1% podatku na OPP.
Każda kwota przekazana na rzecz naszego Centrum będzie wykorzystana by wspierać niesłyszących i działania podjęte na ich rzecz.
Na naszych stronach internetowych www.resgest.pl oraz www.glusi.tv można obserwować nasze działania na rzecz osób niesłyszących.
Likwidujemy bariery i otwieramy możliwości. Nie bądź obojętny na potrzeby innych i przekaż 1% podatku na nasze Centrum a pomożesz tym którzy tego potrzebują.

KRS: 0000027007


[poll id=”4800″]

[poll id=”4801″]

[poll id=”4802″][poll id=”4146″]

[poll id=”4148″]

[poll id=”4150″]

Podaruj nam 1%

| 0 Comments